Gdańsk-Gdynia-Sopot - Guillaume de Louvencourt Poniatowski

Przejdź do treści

Menu główne:

Gdańsk-Gdynia-Sopot

Foto Galeria
Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski podczas swojego pobytu w Polsce w dniach od 4-6 października odwiedził kolejne miasta:

04/10 - środa
Hrabia Guillaume de Louvencourt  zawitał do Domu Pomocy Społecznej w Gdyni.
Przyjęcie było bardzo ciepłe. Hrabia zaprezentował krótki film nt swoich przodków ("Kazimierz Poniatowski i jego potomstwo")
Odbył rozmowy z mieszkańcami odpowiadając na przeliczne pytania, zwiedził ośrodek oraz wdzięczni rezydenci ofiarowali drobne upominki, które były rezultatem ich twórczości podczas kółek zainteresowań.


05/10 - czwartek

W czwartek rano hrabia odwiedził Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni. Zaprezentował film pt "Kazimierz Poniatowski i jego potomstwo" oraz rozmawiał z uczniami klas dwujęzycznych z językiem francuskim.

W ciągu dnia podczas uroczystości w Gdańsku na zaspiańskim cmentarzu ofiar hitleryzmu Guillaume de Louvencourt złożył hołd Obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku, w rocznicę ich rozstrzelania - którzy bronili placówki 1.09.1939

Wieczorem hrabia uczestniczył w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez społeczność ZSO nr 2 w Gdyni na rzecz uczennicy chorej na białaczkę oraz absolwenta chorego na nieoperacyjny nowotwór.

Wziął udział w aukcji na rzecz chorych aby pomóc w ich leczeniu.

Więcej informacji nt. potrzeb uczniów można dowiedzieć się m.in. na stronie


06/10 - piątek

Rano hrabia spotkał się z dyrekcją Instytutu Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

W południe został przywitany przez uczniów 2LO w Gdańsku - klasy humanistyczne przygotowały niespodziankę w formie przedstawienia w języku francuskim oraz wykonaniu piosenek w j. polskim i francuskim - autorskiej piosenki uczennicy oraz własnej interpretacji  "Papaoutai".

W ciągu dnia Guillaume de Louvencourt  odwiedził groby na francuskim cmentarzu wojskowym w Gdańsku.

Informacje nt cmentarza:

stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego